Від чого залежить стабільна робота автоелектрики взимку

Від чого залежить стабільна робота автоелектрики взимку

Враховуючи вразливість електросистеми автомобіля в складних сезонних умовах, важливо заздалегідь розібратися, від чого залежить стабільна робота автоелектрики взимку, а потім вчасно виконати підготовку.

«Зима наближається», а це означає, що ваш автомобіль невдовзі відчує на собі всю підступність стихії: холоди, різкі перепади температури, опади, сльоту, ожеледь та інші «сюрпризи».

І хоча є думка, що у природи немає поганої погоди, однак досвідчені автомобілісти починають готуватися до її перипетій заздалегідь. Інакше в потрібний момент вам може загрожувати багато неприємностей: збої у функціонуванні мотора, відмова генератора, розрядка акумулятора, а в підсумку – необхідність відмовитися від поїздки, або навіть гірше, викликати евакуатор десь посеред дальньої дороги.

Як ви вже зрозуміли, мова піде про «найчутливішу» до змін клімату систему автомобіля – електричну. Отже, ось що потрібно зробити, поки осінь ще радує теплими днями.

Зарядіть акумулятор

Холоди негативно впливають на батареє, «підриваючи» фізико-хімічні процеси. Кращий спосіб підготуватися до протистояння з низькими температурами – добряче зарядити акумулятор та переконатися в тому, що генератор в хорошому стані.

Для цього зніміть АКБ та зарядіть малим струмом. Відповідний режим передбачений в більшості зарядних пристроїв. Процедура тривала, і проводити її варто в теплому приміщенні, оскільки на холоді заряджається ще гірше.

Якщо у вас сучасний зарядний пристрій, в якому передбачений тренувальний цикл – краще прогнати батарею по ньому, так ви зможете потім бути впевненими в адекватній роботі агрегату в будь-якому кліматичному режимі.

Важливо контролювати процес зарядки й подавати напругу точно в межах, дозволених виробником. Напругу й струм бажано перевіряти спеціальним приладом. А ще краще – заряджати батарею зарядним пристроєм з процесором, котрий сам підбирає й контролює електротехнічні показники.

Контролюйте АКБ

Для цього застосовується клема з цифровим вольтметром, показники якого скажуть все необхідне про заряджання АКБ та ефективність генератора.

Клема з вольтметром встановлюється замість штатної. Перед цим потрібно зачистити контакти. Так ви отримаєте хороший контакт та адекватну струмовіддачу.

Напругу на клемі бажано перевіряти мінімум раз в тиждень, після нічної стоянки. Якщо прилад показує 12,5 В і вище – в порядку. При падінні нижче цього показника почніть заряджати пристрій.

Рекомендується також не пропускати термін, коли час міняти клеми АКБ. При надто швидкій розрядці акумулятора варто якомога скоріше звернутися до спеціалістів для діагностики.

Пройдіть комп’ютерну діагностику

Професіональна діагностика допоможе точно визначити працездатність генератора, батареї, стартера та системи запалювання, включаючи котушки запалювання.

Часто причина збоїв агрегату полягає саме в котушках. Якщо ви помітили, що мотор «барахлить» в міжсезоння, на холоді – ймовірно, проблема в проводах високої напруги.

Приводом може бути конденсат, що накопичується, пробій ізоляції та витікання струму на масу. В такому випадку варто потурбуватися про їхню заміну.

Вчасно міняйте свічки

Періодична перевірка, обслуговування та заміна свічок – запорука нормального функціонування мотора. Тому ознайомтеся з регламентами гарантійних та пост-гарантійних ТО вашої марки авто. Не завадить також отримати детальну індивідуальну консультацію експертів, із врахуванням режиму водіння, якості палива, стану авто, дорожніх та кліматичних умов, у яких ви опиняєтеся найчастіше.

Адже саме індивідуальні якості, зокрема – стиль водіння та навантаження на агрегат спричиняють основний вплив на ступінь зношування свічок. До того ж, деякі види палива містять велику кількість присадок для збільшення детонаційної стійкості, котрі стають причиною утворення струмопровідного нальоту на ізоляторах. І якщо мотор почав працювати нерівномірно, доведеться поміняти свічки раніше звичайного терміну.

Ну, а де вигідніше за все підбирати й замовляти кращі моделі деталей та запчастин – підкажуть наші онлайн-сервіси «Калькулятор ТО», «Регламент ТО». Ласкаво просимо!