Що впливає на ресурс гальмівних колодок, чому швидко зношуються колодки?

Що впливає на ресурс гальмівних колодок, чому швидко зношуються колодки?

Швидко зношуються колодки? Що ж, знайома ситуація. Із самим фактом стирання нічого не поробиш – це витратник, який постійно піддається високим механічним та термічним навантаженням. А ось із прискореним зношуванням потрібно щось робити.

Допоможе в цьому думка експертів, що впливає на ресурс гальмівних колодок, і які чинники призводять до швидкого стирання при нормальному керуванні.

Які чинники впливають на ресурс гальмівних колодок

Практично всі водії розуміють: вироби різних виробників відрізняються довговічністю та стійкістю до навантажень, тому ретельно підходять до вибору, орієнтуючись на рекомендації автодилерів, виробників авто та майстрів автосервісу.

Отже, ви довірилися порадам професіоналів і готові купити якісну, оригінальну деталь. Щоб не розчаруватися у виборі й не звинувачувати потім порадників у неправильній оцінці, варто дізнатися, що впливає на ресурс цих витратників.

  1. Склад та якість матеріалів. Основну роль у процесі гальмування грає накладка деталі, котра є багатокомпонентною і може містити різні синтетичні матеріали: стійкі до тертя каучуки, волокна й таке інше. Різні бренди виробляють накладки за різними секретними «фірмовими рецептами», подекуди витрачаючи десятиліття на пошук «ідеальної формули» або вдосконалюючи її до безкінечності. Причому, стійкість до стирання – не єдина ознака хорошого виробу, він ще й повинен берегти гальмівний диск від зношування, а також не руйнуватися за надвисоких температур, котрі часто виникають під час екстреного гальмування. Від якості матеріалів залежить також керованість автомобіля під час гальмування й комфорт водія. Хороші витратники допомагають гальмувати плавно й м’яко, а всілякі сторонні звуки, на кшталт скрипів, зведені до мінімуму або взагалі відсутні.
  2. Вага машини та її завантаження. Тут варто запам’ятати просте правило: швидко зношуються колодки на важких та важконавантажених ТЗ. Це елементарна фізика: чим важчий – тим сильніша інерція і ти більше потрібно зусиль, аби зупинити рух. Тому при покупці потрібно враховувати масу машини. Навіть візуально порівнявши колодки, котрі традиційно ставлять, скажімо, на Шкода Fabia та набагато більш важкий Порше Cayenne, одразу можна помітити різницю. На той же час на легких автомобілях задні накладки стираються настільки повільно, що їх можна рахувати «вічними». Вага вантажу, який перевозиться, також впливає на ресурс гальмівних компонентів. Якщо ви експлуатуєте ваш транспортний засіб, як «робочу конячку» для доставки картоплі з дачі або меблів у процесі переїзду – не забувайте частіше перевіряти їхній стан.
  3. Стиль та режим водіння. Тут все залежить від індивідуальності драйвера, його навичок та від того, як він експлуатує гальмівну систему. Тобто, навіть під час малого пробігу за певних обставин можна «спалити» накладки досить швидко. Наприклад, в пробках, при близькому під’їжджанні до стоячого авто з ногою на гальмах. Щоб цього не відбулося, рекомендується постійно вдосконалювати свою майстерність управління гальмуванням. Окрема історія – «гонщики», «дрифтери», любителі різними способами «палити резину» для «красивого ефекту», різко стартувати зі світлофора та входити на швидкості в круті повороти. Не дивно, що у них швидко зношуються колодки і не тільки.
  4. Погодні умови. Гальмівні накладки «не люблять» вологий клімат, пил і бруд. Тому під час частих поїздок складними дорогами та у вологі періоди року вони вичерпують ресурс швидше.

Наскільки швидко зношуються колодки?

Середній термін «життя» передніх накладок (не беремо до уваги екстремальне використання) – 20-45 тис. км пробігу. Зношування задніх настає вдвічі повільніше.

Перевірку варто проводити регулярно, тим більше, що зрозуміти ступінь зношення «на око» доволі просто. Більшість мають в товщі матеріалу спеціальні борозни, які пролягають поперек. Заміняти їх час, коли накладка стирається до основи борозен. Мінімальна припустима товщина накладок – 2-3 мм.

Для більшої впевненості в термінах заміни, перевірте рекомендації вашого автобренда й виробника встановлених у вас витратників.