Що таке Арал | Все про моторні оливи ARAL

Що таке Арал | Все про моторні оливи ARAL

Хтось підбирає моторну оливу за рекомендаціями друзів, хтось читає аналітичні лонгріди експертів, а хтось сміливо обирає німецьку оливу Aral, тому що її якість увійшла в приказку і відома всім ще з кінця минулого століття. Причина досить переконлива: з усієї продукції компанії на експорт (зокрема – в Україну) йде лише 8%. Зрозуміло, що для такого невеликого об’єму немає сенсу розробляти нову технологію, адаптовану під знижені вимоги інших країн та будувати окремі виробничі лінії. Тому всі, хто в нашій країні купляють Aral знають: вони гарантовано користуються продуктом тієї ж якості та з тими самими характеристиками, що й німці. Давайте згадаємо, як все починалося.

Цікаві факти про виробництво Aral

Виробництво нинішньої фірми Aral було відкрито в Німеччині в кінці 19 століття. З самого початку воно було орієнтоване виключно на внутрішній ринок, тому й сьогодні виробничі потужності базуються в Німеччині – Зальцбергені, Гамбурзі й так далі.

Хоча головним продуктом Aral вважається паливо (про що свідчить найбільш масштабна АЗС-мережа в рідній країні), однак автомастила вже давно стали ще однією популярною лінією продуктів, яким притаманні оптимальні характеристики для легкових та вантажних автомобілів всіх типів і марок. Автомастило для трансмісій, мастило для гідравлічних систем, мастило для індустріальних потреб – ця корпорація надійно «оселилася» на світовому ринку машинобудування й виробництва автомобілів, щоденно укріплюючи позиції.

До речі, завод Aral в Зальцбергені є одним з перших європейських нафтопереробних підприємств. До того ж, він завжди першим вводить новації та передові технології контролю якості й екостандартів.

Саме по собі світове визнання продукції Aral (автомастил і палива) могло б і не викликати здивування (що не кажи, а знаменита «німецька якість» давно відома всім автомобілістам), якби не одна знакова обставина в історії організації. Саме спеціалістам компанії BV (котра згодом почала називатися Aral) ми повинні дякувати за відкриття та розробку формули найбільш ефективної моторної оливи – синтетичної.

Також розробникам з Aral належить перша інноваційна технологія бензину на базі комплексу ароматичних та аліфатичних вуглеводів, котра буда відкрита в далекому 1924-му році. Власне, назва компанії саме складається з перших 2-х літер назв цих хімічних сполук.

І зараз в надрах корпорації йде безперервна робота над створенням інноваційних продуктів. Її власному науково-дослідному центру в 2018 році виповниться 92 роки. А в 2002 році компанії Aral була надана честь стати частиною потужної корпорації British Petroleum.

Автомастила Aral першими проходять акредитацію німецьких автопромислових концернів, що є надійною гарантією ефективності та якості мастильних матеріалів бренду. Більше того: розробка більшості німецьких агрегатів проводиться з урахуванням характеристик та можливостей олив Aral, а значить, ця олива оптимально підходить для переважної більшості німецьких (і не тільки) моделей.

Варто окремо зупинитися на широкому асортименті мастильних продуктів Aral, що ми й зробимо в наступних розділах.

banner Aral

SuperTronic: супер-ефективна олива SuperTronic Longlife III 5W30 та її «побратими»

Колекція Aral Tronic містить дві широкі лінійки: SuperTronic та HighTronic, а також вузькоспеціалізовані розробки EcoTronic та BlueTronic. Які особливості у першого типу - SuperTronic?

Найбільш прогресивною та цікавою з точки зору характеристик є розробка SuperTronic Longlife III 5W30, котра в плані своєї ефективності й практичності є відображенням всієї лінії продуктів.

SuperTronic Longlife III 5W30 має низьку зольність і вважається вершиною серед розробок мастильних матеріалів для концерна VW (відповідно – для автомобілів Audi, Skoda, SEAT, та дизельних Porsche). Її вдосконалена формула отримала найвищі допуски BMW, Mercedes-Benz та Porsche. Крім європейських авто, продукт відмінно показав себе в японських та корейських, де рекомендоване застосування класу АСЕА С3.

Це єдина олива, яка проходить корпоративний 650-годинний радіонуклідний тест VW, що свідчить про максимальний захист бензинових та дизельних агрегатів цього виробника авто. Розрахована на подовжений період між замінами (40 тис. км), застосовується також у двигунах з протисажевими фільтрами. Гарантує оптимальну стійкість до зношування всіх деталей агрегату, добре витримує окислювальні процеси, відмінно очищує від шламу.

HighTronic: недосяжна для звичайних олив висота HighTronic 5W40

HighTronic 5W40 – це матеріал найвищої якості, який задовольняє потреби сучасних автомобілів з агрегатами на бензині та дизелі. Використана у виробництві технологія Aral XMF дозволяє надати двигунам оптимальних експлуатаційних якостей та стабілізувати технічні характеристики протягом подовженого (порівняно зі звичайними мастильними матеріалами) інтервалу заміни.

Олива забезпечена допусками Mercedes-Benz, BMW, Porsche, GM та має економну ціну. Характеризується низькою зольністю, зниженим вмістом фосфору та сірки в рамках лімітів для прогресивних систем очистки вихлопів. Передбачена для використання в комплексі з сажевими фільтрами, дуже чутливими до якості палива. Гарантує відповідність роботи двигуна екологічним нормам Євро-5 та 6.

У складі рідини – комплект присадок останнього покоління з оптимізованою формулою. З Aral HighTronic 5W-40 машині забезпечений легкий запуск двигуна в суворих умовах зими, чистота та стійкість до зношування агрегату.

BlueTronic: ні один автомобіль не заходить так далеко, як с оливою BlueTronic 10W40

Напівсинтетика BlueTronic 10W40 розроблена на базі корпоративних інноваційних технологій Aral, що означає найвищий ступінь захисту двигуна, порівняно з аналогічними автомастилами того ж класу.

Відмінна очистка агрегату та легкий низькотемпературний запуск, стійкість до зношування й відмінна ціна – ось за що люблять практичні, економні користувачі це автомастило. Воно заслужено вважається одним з найбільш популярних, завдяки ідеальній підтримці експлуатаційних характеристик двигуна та подовженню його ресурсу.

Наявність класичного повнозольного комплекту присадок дозволить не турбуватися за мотор в будь-яких умовах експлуатації, за різних стилів водіння і навіть за їх швидкої зміни.

Turboral: потужність та "довгожительство" мотора с вигідною оливою Turboral 10W40

Спеціальна технологія Aral-синтезу, яка містить формулу посиленого захисту мотора, ставить Turboral 10W40 в ряд найбільш ефективної на сьогоднішньому ринку продукції напівсинтетичного походження. Рекомендована для використання в умовах складних випробувань, застосовується в агрегатах важких вантажівок без протисажевих фільтрів та сучасних мікроавтобусів (наприклад, MB Sprinter), причому, цілий рік.

Період заміни – 12 тис. км (згідно рекомендацій компанії-виробника). Такий довгий інтервал пояснюється максимальним захистом двигуна в широкому діапазоні навантажень. Turboral забезпечить легкий «зимовий» запуск двигуна, низьку витрату палива.

Формула характеризується високою зольністю та лужним показником, гарантує оптимальну антиокислювальну здатність, очистку від шламу й шкідливих нашарувань. Все це забезпечує хорошу роботу мотора навіть на паливі з високою концентрацією сірки.

Закінчуючи огляд автомастил Aral варто відмітити, що для кожної лінійки характерний широкий вибір продуктів будь-якої в’язкості – 5w30, 10w40, 5w40, 5w50. Завдяки чому власники всіх видів транспорту зможуть знайти для себе ідеальне рішення за прийнятною ціною та з технічними характеристиками, які точно відповідають режиму роботи двигуна, сезонності, навантаженням.