Рейтинг виробників гальмівних колодок 2018 р. | Чиє виробництво вибрати?

ТОП

 1. Jurid

 2. ZIMMERMANN

 3. TRW

 4. Ferodo

 5. Textar

 6. Brembo

 7. ABS

 8. Hi-Q

Гальмівна система відіграє ключову роль не тільки для зручності водіння, але в першу чергу для безпеки водія та самого транспортного засобу.

При цьому не варто забувати, що найбільше навантаження покладене на гальмівні колодки, котрі зазвичай піддаються значним випробуванням в складних дорожніх та кліматичних умовах, а також в ситуаціях, які потребують екстреного гальмування.

Як не помилитися з вибором виробника гальмівних колодок, щоб їх якість відповідала витраченим коштам? Для цього ми склали користувацький рейтинг брендів, який допоможе вам визначитися під час придбання гальмівних колодок та їх заміні в процесі чергового ТО.

Критерії рейтингу гальмівних колодок

Спочатку визначимо основні особливості якісних гальмівних колодок. Ці параметри покладені в основу рейтингу виробників, з яким ви ознайомитеся нижче.

 1. Екологічність матеріалів.
 2. Стабільність коефіцієнту тертя за різних температурних та швидкісних показників.
 3. Стійкість до високих температур.
 4. Міцність.
 5. Стійкість до зношування.
 6. Захист інших компонентів системи від тепла (теплопоглинання).
 7. Высока демпфируюча здатність та шумопоглинання.

В цілому, за сукупністю характеристик гальмівні колодки можна розділити на 3 основні групи рейтингу:

Преміум-якість

Назва категорії говорить сама за себе – тут тільки обкатана та ретельно протестована продукція найвищої якості, через що її обирають найкрупніші автобудівельні концерни для своїх виробничих конвеєрів.

Хороша якість

Для післяпродажного ринку. Виправдовують фінансові вкладення й добре відробляють термін, вказаний виробником. Для спокійного стилю водіння, без перенавантажень.

Низька якість

Постачаються на ринки країн третього світу. Мають малий запас надійності й швидко починають демонструвати ознаки «втоми». Їх обирають, в основному, недосвідчені покупці або тимчасово, з метою фінансової економії.

А тепер перейдемо безпосередньо до нашого рейтингу виробників гальмівних колодок.

Рейтинг виробників

1. Jurid (Bendix)

логотип Jurid

Знаменита північноамериканська корпорація з видатною та успішною історією виробництва, яка бере початок у 1886 році. За співвідношенням якостей продукції та завдяки неухильному дотриманню найвищих стандартів, займає перше місце в рейтингу виробників багатьох продуктів для автомобільної промисловості: фільтрів, свічок запалювання, засобів для догляду за машиною, турбокомпресорів та ін.

2. ZIMMERMANN

логотип zimmerman

Друге місце в рейтингу виробників займає німецька компанія ZIMMERMANN, яка не втомлюється експериментувати з компонентами фрикційних матеріалів, щоб забезпечити покупця ще більшою ефективністю гальмування в будь-яких умовах. Останнім часом до складу її різноманітних сумішей входить більше 25 видів сировини. Продукція схвалена європейськими виробниками, їй надане маркування «OE», тобто, деталі, рекомендовані для конвеєрної зборки авторитетних автомобільних марок. Кожна нова модель ZIMMERMANN розробляється й тестується 2-3 роки перед тим, як надійде до продажу.

3. TRW

логотип TRW

Третє місце в нашому рейтингу належить компанії TRW Automotive. Німецький виробник автомобільних комплектуючих для преміум-сегменту ринку, який постачає гальмівні запчастини всім провідним світовим автобудівельним концернам. Для гальмівних колодок цього бренду характерний рівномірний, м’який початок гальмування, підвищений ресурс експлуатації, стійкість до наднавантажень, гарантія гранично короткого гальмівного шляху (у 2 рази коротше в порівнянні з продукцією середньої цінової категорії). Все це – завдяки інноваційному фрикційному покриттю Cotec, ексклюзивній розробці інженерів компанії.

4. Ferodo

логотип ferado

Англійський бренд, котрий був заснований в 1897 році й швидко завоював весь світ. Гальмівні системи є його основною спеціалізацією, що дозволило досягти видатних результатів у сенсі стабільної якості. На користь цього свідчить той факт, що ексклюзивний сертифікат Q1 від компанії Форд, який фірма отримала в 1990 році, досі залишається в переліку її актуальних відзнак. Сьогодні продукція Ferodo покриває більше 98% потреб європейського парку автомобілів. Преміум-сектор світового автопрому пишається співробітництвом з компанією Ferodo. Її продукція ще жодного разу не підводила покупців.

5. Textar

логотип texar

Ще один бренд – хто б сумнівався! – з Німеччини, яка відома точністю та високою надійністю автомобільних комплектуючих. Не дивлячись на те, що Textar завершує першу п’ятірку рейтингу, цю марку давно, стабільно й впевнено обирають автовиробники Європи для комплектації своїх топових розробок. Запчастини Textar входять до складу гальмівних систем автомобілів середнього й найвищого класів. Зокрема найбільш потужних та дорогих моделей, наприклад, Bugatti Veyron, що вже говорить багато про що. Для створення різноманітної за характеристиками продукції Textar застосовує 160 ексклюзивних рецептів, які містять більше 20 різних компонентів. Для підтвердження надійності нової моделі колодок «німці» обкатують її на 300 тис. кілометрах доріг різної складності, та протягом 1000 годин стендових випробувань.

6. Brembo

логотип brembo

Про цю компанію знають навіть новачки, чого варті лише імена постійних замовників продукції: Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Maybach, Pagani. На цьому перелік не закінчується – більша частина продукції європейських виробників виходить з компонентами Brembo. Ця фірма з Італії, але її виробничі потужності охоплюють весь світ, від США до Бразилії, від Китаю до Європи, що свідчить про високу, неспадаючу довіру до бренду. Серед авто, де встановлені гальмівні системи Brembo, є й досить багато моделей середнього класу. Найвищі світові стандарти та технічні специфікації виробництва гарантують ефективність, стійкість до зношування й довговічність гальмівних колодок Brembo, які забезпечують підвищений ресурс експлуатації всієї системи.

7. ABS

логотип ABS

Відносно молода компанія з Нідерландів (виробництво відкрито в 1978 році), котра, тим не менше, займає почесне місце серед «гігантів» автопрому. Понад 20 тисяч найменувань товарів для всіх марок та моделей машин – цей бренд є настільки ж універсальним, наскільки надійним. Йому довіряють не тільки через унікальність та ефективність фрикційного складу, але й завдяки відкритості перед покупцями. Це один з небагатьох виробників, які вказують склад фрикційного шару в маркуванні колодок. Той, хто обрав продукцію ABS, ніколи не шкодує про свій вибір ще й через високу стабільність деталей в широкому температурному діапазоні.

8. Hi-Q (Sangsin)

логотип Hi-Q Sangsin

Продукція південнокорейського виробника Hi-Q характеризується універсальністю, безпекою, хорошим співвідношенням ціна/якість, і як наслідок – популярністю в широких колах досвідчених власників найрізноманітнішого автотранспорту. Запчастини для систем гальмування Hi-Q рекомендовані водіям, які надають перевагу класичному стилю водіння, без надмірних навантажень. Останнім часом торгова марка користується високим попитом не тільки на внутрішньому ринку Південної Кореї, але й серед прихильників японських, європейських, американських та вітчизняних автомобілів на нашому ринку.

Корисні поради

Закінчуючи публікацію, вкажемо кілька обставин, які полегшать новачкам завдання вибору та коректної експлуатації гальмівних колодок.

 1. Середній термін експлуатації цієї запчастини – 8-12 тис. км пробігу. Однак період може мінятися за різних навантажень, стилів водіння, умов експлуатації. Впливає також якість самих виробів.

 2. Термін служби задніх гальмівних колодок зазвичай в 3 рази більший, ніж передніх.

 3. Міняти колодки потрібно на обох осях одночасно, хоча ступінь зношеності в них може бути різним.

 4. Після заміни потрібно пройти обов’язкове «притирання» колодок. Це дистанція приблизно в 300 км, протягом якої ефективність гальмування буде нижчою, ніж очікувана. До того ж, під час притирання можуть скрипіти навіть абсолютно нові й недешеві колодки.

 5. Якісні оригінальні колодки мають в маркуванні вказівки на стандарт якості: ECE R90 – європейський, або SAE – американський.

 6. Під час придбання колодок від незнайомого виробника звертайте увагу на їхню поверхню – вона повинна бути виключно рівною, без пошкоджень, сколів, тріщин, розшарувань.

 7. Що б не писали на автомобільних форумах недосвідчені користувачі, комплект гальмівних колодок складається з 4-х штук, із розрахунку на одну вісь. На одне колесо йдуть 2 колодки. Комплекти бувають для задньої та передньої осі.