Помпа для автомобіля: яка краще, якої фірми обрати ~ Capot.com.ua

Помпа для автомобіля: яка краще, якої фірми обрати ~ Capot.com.ua

Щоб розібратися в питанні, як обрати автомобільну помпу, давайте повторимо загальновідомі факти. Помпа, або інакше насос водяний для системи охолодження ДВС машини – це один з найважливіших автомобільних «девайсів». Обрати якісну помпу – значить, забезпечити ефективність всієї системи охолодження й безпеку автомобільного агрегату.

Помпа відповідає за примусову циркуляцію антифризу в системі охолодження машини. Її псування або зношування приводить до порушення теплового режиму, як наслідок – до «закипання». Щоб уникнути цього, роботу помпи бажано діагностувати якомога частіше. Принаймні – в рамках регламенту регулярного ТО, у відповідності до режиму, який рекомендований виробником машини.

Конструктивно автомобільний насос не такий вже й складний. Типовий склад:

 • корпус;
 • вал;
 • крильчатка;
 • привідний шків;
 • вентилятор (в деяких моделях машин);
 • сальник;
 • підшипник.

Енергія обертання подається на вал через ремінь ГРМ та привідний шків, вал обертає крильчатку насосу водяного, забезпечуючи циркуляцію охолоджувача в системі.

Причини несправностей автомобільної помпи

Основна частина проблем автомобільної помпи пов’язана з сальником. Його зношування або неякісне виконання ведуть до того, що антифриз починає потрапляти в камеру з підшипниками, вимиваючи їхню змазку. Посилене тертя підшипників може призвести до погіршення роботи або навіть заклинювання помпи в особливо критичних випадках.

Також серед найбільш поширених причин виходу з ладу насоса водяного називають:

 • поламку крильчатки;
 • «розбовтування» її кріплення до валу;
 • заклинювання підшипників;
 • зниження щільності з’єднань через вібрацію;
 • початково низьку якість зразка;
 • непрофесійну заміну (ремонт).

Частина цих факторів призводить до відсутності циркуляції рідини при збереженні герметичності системи. Як наслідок – до підвищення робочих температур, закипання радіатора, заклинювання двигуна. Підвищення температури легко відслідкувати за сигналами датчика на панелі приладів машини.

Інший прояв несправності – протікання охолоджувальної рідини через порушення герметичності. Це менш критична проблема, особливо якщо її вчасно виявити, і якщо протікання невелике. Ще одним мінусом такої несправності є необхідність постійно доливати рідину, а ще з часом зношування матеріалів в районі протікання починає стрімко збільшуватися, особливо при інтенсивній експлуатації двигуна.

Помпа є ремонтопридатним компонентом. Однак більша частина проблем пов’язана не тільки з виходом з ладу окремих її елементів, але й з неправильним вибором, або низьким рівнем запчастини в цілому. Щоб ваш вибір був вдалим, а гроші не були витрачені дарма – керуйтеся нашим рейтингом кращих фірм, які виробляють водяні автомобільні насоси.

Рейтинг фірм-виробників водяних насосів: допомагаємо обрати кращу

 1. HEPU
 2. Mettelli
 3. Magneti Marelli
 4. Valeo
 5. Dolz

HEPU

hepu banner

Фірма й бренд належать концерну IPD GmbH, і були засновані в 1975 році. Цей виробник спеціалізується на виробництві водяних насосів високої якості для машин, проводить наукові дослідження й впроваджує власні технологічні ноу-хау, розробляє унікальні, ефективні добавки до охолоджувачів. Для продукції концерну властивий високий захист від корозії та інших деструктивних факторів, здатність витримувати підвищені навантаження протягом довгого часу.

Mettelli

metelli banner

Передова італійська фірма, заснована в 1962 році, виробник доступних запчастин для первинного та вторинного авторинку. Більша частина розробок знаходиться в бюджетному сегменті цін. Однак відгуки про якість неоднозначні, хоча вона офіційно й відповідає вимогам стандарту ISO 9002. Займає значну долю продаж на ринках автодеталей 90 країн, виробляє комплектуючі в широкому асортименті.

Magneti Marelli

banner magneti marelli

Черговий виробник з Італії, тільки з набагато більш багатою історією (рік створення – 1919) і набагато більшим авторитетом (входить до групи Fiat). Це одна з найбільш популярних італійських компаній, які виробляють комплектуючі для машин. Здебільшого тому, що всі їхні рішення побудовані на базі власних проектів та розробок, котрі «виходять» з цехів більше, ніж 89 виробничих підприємств, і проходять випробування в 12 науково-дослідних центрах, які оснащені прогресивною апаратурою. Близько 75% продукції використовується в якості первинних комплектуючих моделей F1iat, GM, Volvo, Audi, Saab, Alfa Romeo, Citroen, інших концернів.

Valeo

valeo banner

Промислова група родом із Франції, має відношення до 128 виробничих об’єктів у 26 країнах світу. Її запчастини встановлюються в 92% моделей європейських авто. За відгуками автолюбителів, обрати її товар – значить, вигідно вкласти гроші, забезпечивши машину надійними й довговічними комплектуючими. Вочевидь, це й стало причиною появи на ринку величезної кількості підробок продукції фірми, які часто важко відрізнити від оригіналу. Втім, в оригінальності запчастин, котрі можна придбати в інтернет-магазині «Капот» можете не сумніватися – у нас можна обрати тільки кращі зразки, які відповідають вашим вимогам.

Dolz

dolz banner

Іспанська фірма, що працює з 1934 року. Заслужено займає 1-е місце в нашому ТОП-5 виробників помп для машин, оскільки спеціалізується саме на них, і за період діяльності змогла знайти «рецепт» найвищої якості, надійності, продуктивності своїх комплектуючих. Одна з небагатьох фірм, яка у виробництві помп застосовує алюмінієве лиття, лінії механічної обробки, складальне виробництво та його повну автоматизацію. Все це дозволяє фірмі ретельно контролювати параметри кожного виробленого екземпляру товару.