Періодичність проведення та види ТО

Періодичність проведення та види ТО

Кожен виробник автомобілів намагається презентувати свою марку й модель, як найбільш надійну й безпечну. Що часто є причиною суперечок між автовласниками-ентузіастами. Відкриємо секрет, давно відомий професіоналам-водіям: надійним вважається авто, яке вчасно, в повній мірі проходить технічне обслуговування. А от у питання, як часто проводити ТО, чим відрізняються їх види, які роботи виконуються, багато хто часто плутається. Тут ми розглянемо основні відмінності різновидів ТО.

Технічне обслуговування – це комплекс регулярних заходів із діагностики та попередження зношування вузлів, деталей, схем, комплектуючих автомобіля. Ключове слово тут – «регулярних». Від того, наскільки власник дотримується порядку й періодичності, залежить своєчасність виявлення несправностей, ефективність їх усунення. Як і хворобу організму, «хворобам» автомобіля простіше запобігати, аніж лікувати. На відміну від ремонту, техобслуговування виконує попереджувальний, профілактичний характер. Його завдання – мінімізувати наслідки експлуатації чи їзди при будь-яких навантаженнях.

Всі типи техобслуговування можна умовно розділити на планові (регламентні), які рекомендовані виробником автомобіля із врахуванням нормальних умов експлуатації, та позапланові (екстрені) – якщо в період між двома періодичними ТО виявлені порушення, несправності. Якщо автовласник суворо дотримується регламенту обслуговування, проводить планові огляди своєї машини, слідкує за її роботою, вірогідність непередбачуваних збоїв та поломок можна звести практично до нуля. Причинами можуть стати хіба що надмірні навантаження, зміна складу витратних матеріалів (ПММ), передача транспорту в неумілі руки.

Як часто проводити планові ТО?

Планові ТО діляться на декілька видів, назви яких говорять самі за себе:

  1. Щоденні технічні обслуговування.
  2. Регламентні технічні обслуговування (№ 1, 2, 3, ...).
  3. Сезонні технічні обслуговування.

Періодичність регламентних ТО диктується виробником транспортного засобу. Загальним для всіх ТО є список послуг, які можуть виконуватися під час проведення техобслуговування:

  • прибирально-миєчні;
  • змащувальні;
  • очищувальні;
  • заправочні;
  • контрольні;
  • кріпильні;
  • регулювальні.

Щоденне ТО

Щоденний огляд проводиться раз на добу після експлуатації машини. На цьому етапі власник наводить лад всередині салону, кузова, приводить зовнішній вигляд у відповідний стан, перевіряє рівень пального, мастила, води, повітря, компенсує нестачу витратних матеріалів, перевіряє стан шин, оцінює якість роботи агрегатів, переконується в укомплектованості, технічній справності.

Регламентне ТО

Періодичність та порядок регламентного ТО рекомендовані виробником транспорту, виходячи з технічних параметрів моделі, нормальної інтенсивності експлуатації. Регламент прив’язується до терміну експлуатації машини та до її пробігу. Проведення регламентних ТО дозволить зберегти авто в робочому стані, допоможе захистити фінанси власника у випадку настання гарантійної ситуації.

Регламентні ТО (1, 2, 3, …) включають роботи, які проводяться під час щоденного огляду, плюс – більш детальну діагностику, додаткові роботи зі змащування, кріплення, контроля, регулювання. Суть ТО-1 – у запобіганні несправностям. Тому воно зазвичай проводиться без демонтажу, розборки агрегатів, механізмів.

Більш делікатна, поглиблена перевірка з розборкою передбачається під час ТО-2, повторюючись через кілька ТО, в залежності від агрегату, запчастини, марки, моделі авто, ступеня зношеності.

Як часто повинне проводитися регламентне ТО вашої моделі авто, можна дізнатися з його технічної документації, або на сайті виробника.

Сезонне ТО

Особливістю цього ТО є підготовка авто до сезонних кліматичних, дорожніх змін умов експлуатації. Проводиться заміна шин, мастила на відповідні сезону («зимові», «літні»). Також сюди входить весь перелік діагностичних, косметичних, налагоджувальних робіт, які виконуються під час щоденного огляду. Періодичність сезонного ТО – 2 рази на рік.

ТО нового автомобіля

Окрім вищеперерахованих видів техобслуговування, власникам нового автомобіля рекомендується проводити його ТО перед введенням в експлуатацію. Завдання – переконатися в комплектності, налаштованості машини, всіх її вузлів, перевірити регулювання, змащення, кріплення, роботу електричних схем. Також на цьому етапі проводиться заправка паливом.

Як бачите, нічого складного в періодичних обслуговуваннях немає. Складніше знайти витратні матеріали, деталі на заміну, які будуть відповідати вашим інтересам у плані співвідношення ціни/якості. І тут настає час ознайомитися з особливими сервісами сайту «Капот» – «Калькулятор ТО», «Тест драйв цін ТО». Вони допоможуть зробити ефективний вибір, зекономити фінанси, досягнути ідеальної захищеності вашого нового автомобіля. Заходьте за посиланнями в головному меню, підбирайте комплект для чергового обслуговування, а ми допоможемо зробити професійний вибір!