Виробники моторних масел

Виробники моторних масел

Видобування «чорного золота», війни, змова світових лідерів, забруднення навколишнього середовища, коливання курсів валют. Ні, це не черговий прогноз глобальної катастрофи.

Всі ці поняття об’єднані виробництвом мастил для двигунів внутрішнього згоряння та інтересами нафтових компаній, які забезпечують виробництво сировиною. Але як би там не відбувалося на вищих щаблях світового бізнесу, а без кінцевого продукту – мастила, уявити сучасну автопромисловість просто неможливо. Оскільки воно життєво необхідне для більшості механічних агрегатів.

Якщо непідготовлена людина зайде в автомагазин і подивиться на полички з мастилами, вона впаде в ступор від різноманіття асортименту, незнайомих назв та строкатості наліпок.

Вам можуть бути цікавими наші огляди моторних мастил, де ми детально розберемо особливості кожного бренду.

Величезний асортимент дезорієнтує. Тому непрофесійний автолюбитель часто купляє мастило, яке заливав колишній власник машини або офіційний сервісний центр. Але заглибившись у номенклатуру, все починає здаватися набагато простішим.

  • Shell (США)
  • ExxonMobil (США)
  • BP (Великобританія)
  • Total (Франція)

Ця група в індустрії мастильних матеріалів – як музична група, де кожен відповідає за свою партію вокалу. Ви запитаєте, а де ж MobilCastrolElf? Все просто: Mobil входить в ExxonMobil, Castrol належить BP, а Elf був куплений Total.

Логотипи моторних масел BP, SHELL, TOTAL, ExxonMobil

Логотипи моторних масел BP SHELL TOTAL MOBIL

У назві, крім великих літер, є цифри. Наприклад, 5W40 10W40, 5W30, 15W40, 0W20 і т.д. Цифра перед літерою W визначає хімічну структуру рідини. Якщо є цифри 5 та 0 – це синтетичне мастило. Цифра 10 означає напівсинтетичне, 15 – мінеральне мастило. Цифри після «W» визначають в’язкість мастила. Порядок чисел та літера «W» (Winter) дають нам зрозуміти, що мастило позасезонне. Це основні відмінності мастил на нашому ринку (Європа), які класифіковані об’єднанням інженерів (SAE). Найбільш оптимальним варіантом позасезонного мастила є 5w40, чиї характеристики зберігаються в температурних межах від -30 °C до +30 °C.

 

 

Що формує ціну?

 

 

Це присадки! Присадка – це добавка до мастила, яка покращує технічні характеристики продукту. Поділяються на види. Існує величезна кількість хімічних формул присадок. В основному, саме від них і залежить ціна на мастило.

Наприклад, така компанія, як Liqui Moly, з самого початку продавала лише присадки. Володіючи оригінальною формулою власної розробки, вона успішно просувала свій товар. В подальшому стала однією з лідерів з виробництва мастильних матеріалів, утримуючись в ринковому «топі» лише за рахунок ефективних, унікальних присадок, які додавала в мастило.

Інший приклад – Motul. Ця компанія, додаючи свої присадки до мастила, забезпечує високу продуктивність двигуна, що дозволило їй скласти потужну конкуренцію іншим виробникам на ринку високоякісного мастила для спорткарів.

Спорткар Motul

Спорткар Motul

Придбання мастила – зовсім не важке заняття, якщо розібратися у виробниках та класифікації.

Головне – не змішувати різні мастила, оскільки їх хімічні властивості та якості присадок можуть конфліктувати між собою. Після змішування негативні наслідки для двигуна настануть без зволікання. Якщо захотіли перейти з одного типу мастила на інший, обов’язково дотримуйтесь рекомендацій виробника.

 

Якщо ви хочете дізнатися, які автомастила кращі, ознайомтеся з нашим рейтингом моторних мастил за 2017 рік.