Коли краще міняти літню автомобільну гуму на зимову?

Коли краще міняти літню автомобільну гуму на зимову?

Хоча теплі деньки та сонце все ще нагадують про літо, але температура повітря неухильно знижується. А отже, варто заздалегідь потурбуватися про підготовку автомобіля до зими. Зокрема - "перевзути" його. Чи не зарано? Спробуємо розібратися.

У досвідчених водіїв є правило: міняти гуму краще за все при середньодобовій температурі нижче +7 градусів за Цельсієм. Адже саме цей поріг відповідає граничним можливостям та якостям літньої гуми.

Спеціалісти пояснюють це складом літньої гуми, через який вона при температурі нижче +7°С твердне та втрачає важливі експлуатаційні якості, зокрема - здатність до хорошого зчеплення з поверхнею дороги.

Суттєво знижується зчеплення навіть з асфальтом, що призводить до збільшення гальмівного шляху та зменшення керованості. А це може призвести до дуже неприємних наслідків, особливо в дощ або під час ожеледиці.

Також важливу роль для покращення керованості за низьких температур відіграє малюнок протектора зимової шини. Зимові покришки мають малюнок, який більше пристосований до поїздок по снігу та слизьким дорогам, відтак забезпечує краще зчеплення.

Протектор літньої шини розрахований на поїздки по твердим поверхням, а його канавки пристосовані для відведення рідини.

Втім, якщо у вашому регіоні синоптики обіцяють бабине літо й не прогнозують відповідного зниження середньодобової температури найближчим часом, спішити із заміною гуми теж не варто. Адже при високих температурах навколишнього середовища зимові покришки швидше стираються, відповідно зменшується строк їхньої служби.