Керамічні гальмівні диски. Плюси та мінуси «кераміки»

Керамічні гальмівні диски. Плюси та мінуси «кераміки»

Підвищені механічні навантаження в процесі гальмування – причина, через яку донині не припиняється робота виробників дисків та колодок над їхнім вдосконаленням, а також пошуком більш ефективних матеріалів.

Одним з основних чинників, котрі призводять до швидкого зношування, є екстремальні температури, які виникають внаслідок тертя. Вважається, що найбільш витривалими в цьому плані є керамічні гальмівні диски. Плюси та мінуси кераміки – тема нашої сьогоднішньої статті.

Як стали популярними керамічні гальмівні диски – плюси та мінуси кераміки

Зі зростанням продуктивності та потужності автомобільних агрегатів, а також із появою нових технологічних рішень, які забезпечують оптимальний рівень комфорту й безпеки керування в складних дорожніх та кліматичних умовах, з’явилися нові виклики також для гальмівної системи автомобіля.

Класичний комплекс «метал+асбест» перестає задовольняти вибагливих та економних автомобілістів, які бажають подовжити ефективність деталей в умовах екстремального керування. При цьому потрібно було зберегти відповідний ступінь тертя й забезпечити машині максимально короткий гальмівний шлях.

Матеріал для керам-накладок отримують наступним чином: поєднують в певному співвідношенні металічну стружку та керам-компонент, піддаючи при цьому суміш впливу високого тиску. Потім вона запікається за високих температур.

Отриманий в результаті матеріал має ряд позитивних якостей:

 1. Стійкість до екстремальних температур.
 2. Зниження вібрації та шуму.
 3. Більш «щадна» взаємодія колодок і дисків.
 4. Менша вага та порівняно низьке навантаження на підвіску.
 5. Мінімальне виділення пилу при терті.
 6. Збільшений коефіцієнт тертя.
 7. Ефективне гальмування в нагрітому стані.
 8. Збільшений термін експлуатації.

Що стосується мінусів кераміки:

 1. Значна вартість, порівняно з «класикою».
 2. Потребує прогрівання перед серйозними навантаженнями.
 3. Деякі моделі можуть скрипіти.

Як обрати?

Обираючи між керамікою й класикою, краще орієнтуватися на режим експлуатації автомобіля. Встановлення керам-елементів виправдане у випадку агресивного чи спортивного керування, в умовах частого та різкого гальмування. В міських умовах їх застосування виправдане лише у випадку, якщо власнику машини потрібні додаткові гарантії швидкої зупинки.