Як працює паливний насос автомобіля | Симптоми несправності ~ Capot.com.ua

Як працює паливний насос автомобіля | Симптоми несправності ~ Capot.com.ua

Через складну конструкцію паливного насоса високого тиску, він потребує підвищеної уваги, відповідальності з боку власника автомобіля. Тут ми розглянемо принцип роботи ПНВТ, причини, які можуть призвести до виходу з ладу, симптоми неадекватного функціонування.

Принцип роботи насоса высокого тиску

ПНВТ служить для нагнітання палива до циліндрів двигуна в чітко окреслені періоди. Об’єми горючої суміші, що направляється, повинні відповідати вимогам навантаження моторного агрегату, тому від точності порцій, безперебійності роботи ПНВТ високого тиску цілком та повністю залежить продуктивність вашого дизельного апарату.

Паливні насоси відрізняються типом впорскування, який буває:

 • безпосереднім (прямим);
 • акумуляторно керованим.

Принцип облаштування перших полягає у використанні механічного плунжерного приводу. Нагнітання й впорскування здійснюються в один час. При цьому кожен циліндр дизельного ДВС отримує потрібну порцію палива з відповідної секції. Рухаючись, плунжер деталі створює вплив, потрібний для продуктивного розпилення палива.

Конструкція й принцип дії ПНВТ з акумуляторною регуляцією впорскування кардинально відрізняються: тут за управління приводом відповідають стиснута газова суміш циліндру ДВС або спеціальні пружини. Вони передають силу газового тиску на привод, забезпечуючи всю необхідну механіку.

Крім того, розрізняють прилади:

 • рядні;
 • розподільчого типу;
 • багатосекційні або V-подібні.

Розподільчі бувають одноплунжерними та двоплунжерними.

Існують комплектуючі на гідравлічних акумуляторах. Зазвичай вони використовуються для ДВС, що характеризуються малою «оборотистістю», від яких вимагається висока потужність.

В гідроакумуляторних системах процес «накачки» й впорскування розділені. Принцип дії такий: паливний насос подає паливо до акумулятора, а після того воно спрямовується до форсунок. Завдяки такій схемі процедури розпилення, змішування стають більш ефективними, адаптованими до широкого діапазону навантажень.

Єдиний мінус гідроакумуляторних систем – складність пристрою, котра означає підвищену вартість обслуговування, ремонту. Складність облаштування також означає ризик появи несправностей, певні труднощі в їхньому виправленні.

Сучасні дизельні автомобілі оснащені розробками на базі технології СommonRail, яка заснована на управлінні електромагнітними форсуночними клапанами за допомогою блоку електронного контролю на мікропроцесорах.

Симптоми несправності паливного насоса

Крім технологічності, ПНВТ характеризується значною «примхливістю». Він чутливий відносно якості паливної суміші, мастильних матеріалів. Звичайні причини несправності –забруднення плунжерів.

Через мінімальні допуски втулок плунжерів, котрі вимірюються мікронами, навіть невелике забруднення абразивними частинками з дизпалива може виявитися критичним, стати причиною виходу з ладу.

Ще однією причиною несправності може стати вода в складі дизеля. Вона розмиває плівку мастила на деталях вузла. Наслідком, частіше за все, стає заклинювання механізмів.

А найбільш поширеними причинами неякісної роботи пристрою є звичайне зношування деталей або пошкодження корпусу.

Симптоми несправності виявляються через нерівномірну подачу дизеля до форсунок мотора. Наслідком є зниження об’єму паливної суміші, наступне значне зниження продуктивності «движка».

Перераховані нижче ознаки допоможуть вам зрозуміти, що функціонал вибивається з штатного режиму, а значить, час застосовувати заходи, поки не виявила себе критична поломка.

Отже, симптомами проблем є:

 • перевищення витрат палива;
 • нестабільність «движка» при малих оборотах;
 • важкий пуск мотора;
 • перегрівання агрегату;
 • протікання палива;
 • зниження потужності, віддачі агрегату;
 • підвищення димності вихлопу;
 • сторонні шуми при роботі мотора.

Якщо ви виявили будь-який із цих симптомів – не ризикуйте своїм автомобілем, а також особистими фінансами. Намагайтеся якомога швидше провести діагностику, скориставшись послугами професійної СТО.