Як подовжити термін використання щіток склоочисника

Як подовжити термін використання щіток склоочисника

7 порад від автомобільних профі збільшать довговічність щіток лобового скла вашого авто та заощадять гроші на їхню заміну. Звісно, якщо не лінуватися їх застосовувати й купляти якісні «двірники».

Двірники – один з найбільш неоднозначних компонентів будь-якого автомобіля. Недорогі, але від їхньої функціональності напряму залежить безпека всіх учасників дорожнього руху. Прості за конструкцією, однак вимагають ретельного догляду й підвищеної уваги. Легкі в обслуговуванні, але вибагливі до його періодичності та регулярності.

І якщо ви не хочете одного непогожого дня відмовитися від важливої поїздки через те, що вони несподівано вийшли з ладу, або гірше – потрапити через це в ДТП, краще ознайомтеся з порадами досвідчених автомайстрів, котрі допоможуть подовжити термін служби щіток склоочисника. Але спочатку дізнайтеся…

Чим загрожує експлуатація зношених двірників?

Відповісти на це запитання простіше простого – зменшенням видимості та вірогідністю створити аварійну ситуацію, особливо в складних погодних умовах або в темний час доби. А ще – значним збільшенням витрат склоомиваючої рідини. Це не настільки ж неприємно, але «б’є по кишені» заощадливого водія.

Як визначити, що термін служби щіток лобового скла добігає кінця?

Звісно, можна орієнтуватися на рекомендації виробника. Однак на знос впливає багато більш важливих чинників – інтенсивність експлуатації, правильність кріплення, сезон.
Зрозуміти, що наближається час купити й замінити склоочисники доволі просто: за збільшенням кількості «брудних» смуг на склі. Нові й працездатні двірники або взагалі не залишають смуг, або (по мірі стирання) залишають не більше 3-х по краях скла.
Якщо кількість смуг збільшується, або в центрі залишається одна стійка, яка не стирається при постійній роботі склоочисників – готуйте гроші на покупку нових.

Від чого залежить довговічність щіток лобового скла?

Насамперед – від знання причин зменшення ефективності склоочисників та вміння застосовувати правила їхньої експлуатації.

Головний ворог щіток – абразивні частинки, які містяться в пилюці, піску й бруді, а також частинки наморозки на склі в зимовий період. Вони призводять до стирання й втрати еластичності гумових елементів, а також до втрати пружності деталей металевого каркасу, котрий притискає щітки до скла.

Нижче наводимо 7 корисних порад від досвідчених автомобілістів та майстрів сервісу, які допоможуть подовжити строк служби щіток склоочисника.

Порада №1: Не вмикайте двірники "насухо"

Волога склоомивача діє, як мастило, допомагає швидше змити з поверхні абразиви і за рахунок цього збільшити довговічність щіток лобового скла. Навпаки, робота «всуху» тільки посилить зношення гумових елементів.

Порада №2: Не розбавляйте склоомивач

Розбавлений концентрат швидше замерзає на щітках при порівняно високих температурах зовнішнього середовища,  прискорюючи їх зношення.

Порада №3: Не зішкрябуйте лід та сніг зі скла двірниками

Не полінуйтеся знайти інший інструмент для очистки та застосувати його «вручну». Двірники скажуть своє «дякую» збільшенням довговічності щіток лобового скла. Те ж стосується товстого шару пилу та бруду на вікні машини, яка «відпочиває» після важкої поїздки. Краще перед черговою поїздкою спочатку скористатися стороннім матеріалом і прибрати бруд своїми силами, а автоматикою користуватися лише в дорозі.

Порада №4: Не забувайте чистити двірники

Налиплий на очисні елементи шар бруду призводить до затвердіння гуми, втрати еластичності та гнучкості, від чого вони перестають добре прилягати. Плюс – залишки абразивів сприяють прискореному зношуванню щіток. Постійні очистки двірників збільшать довговічність щіток лобового скла.

Якою є методика очистки? Для цього скористайтеся чистими м’якими тканинами або паперовими гігієнічними виробами, змоченими у воді або в очиснику для скла, який ви застосовуєте. Під час очищення потрібно бути акуратним, аби не нашкодити робочим елементам. Чистку можна закінчити, коли матеріал почне легко рухатися по поверхні двірників і на ньому перестануть з’являтися сліди бруду.

Якщо скло або щітки замастилися, знежирте їх розчином соди (10-20%) і вимийте теплою водою. Можна застосувати автошампунь, в якому відсутні захисні компоненти (наприклад, віск). Але ні в якому разі не використовуйте для знежирення двірників бензин або розчинник! Ці рідини роз’їдають гуму й прискорюють вихід з ладу очисних елементів.

До речі, інколи причина забруднення скла знаходиться не на його зовнішній стороні, а всередині салону. Наприклад, наліт від тютюнового диму. Пам’ятайте про це перед тим, як включити двірники. Видалити такий наліт можна звичайними спецзасобами для очистки скла.

Порада №5: Перевіряйте працездатність очисників перед поїздкою

Особливо важливо дотримуватися цього правила при низьких температурах навколишнього середовища. Адже за час стоянки двірники могли просто примерзнути до вікна, а неакуратні спроби відірвати їх нашкодять гумовим «віям» і призведуть до зменшення довговічності щіток лобового скла. Помітили, що робочі елементи прилипли? Просто активуйте обігрів та дочекайтеся, поки полій в нижній частині скла не почне танути.

Порада №6: Слідкуйте за роботою механіки

Відрегулюйте поводки склоочисника, щоб щітки при русі не виходили за межі скла, оскільки це може призвести до виходу з ладу електромотора двірників, неякісного прилягання очисних елементів та їхнього прискореного зношування. Щоб позбавитися від скрипіння та задля витіснення вологи з механічних деталей припускається змащування шарнірів каркасних очисників спеціальними сумішами, але при цьому варто слідкувати, щоб мастило не потрапило на гуму щіток.

Порада №7: Обирайте правильну рідину для очистки

Величезний асортимент сучасного ринку надає широкі можливості для виробників підробок. Краще купляти омивач у перевірених магазинах, попередньо проконсультувавшись із продавцями, стосовно умов та режиму застосування обраної марки склоомивача. Не варто «куплятися» на підозріло низьку ціну, якщо хочете подовжити термін служби щіток склоочисника й уникнути додаткових витрат.

До речі, це ж стосується самих двірників. Різні бренди пропонують багато варіацій: найпростіші, бюджетні, класичні – каркасні, або безкаркасні. Звісно, всі вони відрізняються не тільки за ціною, функціональністю, але й довговічністю, збільшити яку можна за допомогою наших порад.