Автомобільний фільтр | Як відрізнити підробку від оригіналу

Автомобільний фільтр | Як відрізнити підробку від оригіналу

Якщо елемент очищає, відповідно, на ньому залишаються відфільтровані елементи. Якщо на фільтрі відкладається осад, він втрачає свої функції та підлягає заміні.

Час заміни зазначено в книжці з технічного обслуговування. Також на термін заміни фільтруючих елементів впливають:

  • Умови експлуатації
  • Неякісне паливо
  • Забруднене повітря

Мастильний фільтр

Мастильний фільтр тонкого очищення конструктивно простий. До його складу входять пара клапанів та дросель. Тому скопіювати оригінальний виріб можна порівняно легко. Візуально всі фільтри однакові, однак відрізняються якістю виконання.

Розріз корпусу мастильного фільтра: оригінал і аналог

Розріз корпусу масляного фільтра оригінал і аналог

На зображенні – два мастильних фільтри тонкого очищення двигуна внутрішнього згоряння. Неозброєним оком видно оригінальний фільтр.

Фільтруючого паперу в неоригінальному фільтрі набагато менше, закріплений він неакуратно, і перепускний клапан, судячи з усього, не зможе гідно виконувати свої функції.

Матеріал фільтруючого елемента повинен затримувати частки в межах 25-40 мкм і більше. Це середня межа для масляних фільтрів. Діаметр прохідності повинен бути стандартним. Якщо він менше, то присадки моторного масла будуть абсорбуватися на його стінках, що зменшить наполовину необхідні якості мастила.

Мабуть, найважливішою візуальною відмінністю неоригінального фільтру є нерівна сітка, що фільтрує.

Повітряний фільтр

Повітряний фільтр корейського виробника PARTS MALL

Повітряний фільтр PARTS MALL

На зображенні вище помітне неякісне виконання та економія матеріалу. Все це погіршує характеристики фільтра та зменшує його ресурс. Сітку фільтруючого елемента може розірвати потоком повітря в будь-який момент.

Заміну мастильного фільтра необхідно виконувати в комплексі з заміною моторного мастила. Строк заміни повітряного фільтра та фільтра салону залежить від забрудненості повітря. На ресурс паливного фільтра впливає якість палива.