Дизель чи бензин, що легше в обслуговуванні?

Дизель чи бензин, що легше в обслуговуванні?

Все ще вагаєтесь із вибором марки авто й типу агрегату? Іноді забагато інформації – це теж не дуже добре. В огляді обслуговування дизельних та бензинових авто систематизовані корисні факти, які допоможуть визначитися.

Якщо розпитати багатьох досвідчених автомобілістів про причини обрання тої чи іншої моделі автомобіля виявиться, що головним і першочерговим чинником був тип двигуна.

Питання, що обрати, постійно мучить також багатьох автолюбителів-початківців, які тільки замислюються про придбання транспортного засобу. Особливо з врахуванням, що рекомендації «фанатів» diesel-ю та бензину сильно відрізняються, а також на тлі перманентно спливаючих глобальних скандалів, пов’язаних із приховуванням реальної екологічности вихлопу світовими гігантами автопрому.

Спробуємо розібратися, на що можуть розраховувати покупці розробок із diesel- та petrol-агрегатами.

Головна відмінність

Ця відмінність, як ви скоріше за все вже зрозуміли, полягає в конструкції мотора. А точніше – в способі запалювання суміші.

В бензо-двигуні суміш парів підпалюється електричною іскрою. В дизельному відбувається самозапалювання суміші під впливом високих температур повітря, яке заздалегідь стискається до потрібного рівня.

Відповідно відрізняється й конструкція деталей агрегату. Diesel-авто забезпечуються свічками розжарення, «петрольні» - свічками запалювання. Основні конструктивні елементи дизеля мають підвищену потужність, міцність та масивність, оскільки зобов’язані витримувати детонацію палива. Тим не менше, конструктивно diesel простіше, оскільки в них відсутня згадана система запалювання.

Підвищені вимоги до надійності й міцності відбиваються на прайсі – diesel-і дорожчі бензинових розробок. Але щоб відповісти на запитання, яка машина вигідніша, варто враховувати не лише прайс покупки, але й наступне регулярне обслуговування – гарантійне та пост-гарантійне.

Які агрегати дешевші?

Всім відомо, що ціна дизпалива значно менша, ніж бензозаправки. Але чи вистачить цього, аби утримання вашої машини було вигідним? Давайте прикинемо, у скільки обійдеться утримання тих та інших автомобілів.

 1. Diesel-автомобілі економніші за петролеві, оскільки споживають на 30-40 процентів менше пального.
 2. Життєвий цикл diesel-моделей зазвичай набагато довший, ніж у тих, які працюють на бензині. На той же час це означає, що на підтримання їхньої працездатності й ТО доведеться витратити більше грошей, особливо коли запас міцності почне вичерпуватися.
 3. Ціна дизель-пального нижче на 10-15 процентів.
 4. Вартість обслуговування петролевого автомобіля нижча, ніж дизеля, це пояснюється спрощеною конструкцією двигуна й паливного блока.
 5. Спеціалістів по бензо-моторам простіше знайти, а висока конкуренція призводить до зниження вартості робіт. В цілому, на обслуговування таких двигунів витрачається на 15-20 процентів менше, ніж дизельних.
 6. Бензо-мотори не такі чутливі до якості палива. Це означає, що за різкої зміни або при періодичній дозаправці пальним середньої якості їм не будуть загрожувати серйозні наслідки, які доведеться потім ліквідовувати шляхом додаткового сервісу й ремонту, який вимагає нових витрат.
 7. Паливна система дизелів потребує більш ретельного та вартісного сервісу порівняно з бензиновими моделями. Мається на увазі частіша заміна мастила й фільтрів. Навіть за умови правильного догляду й експлуатації може знадобитися капремонт після 250-300 тис. км пробігу.
 8. Діагностика сучасних дизельних моделей також більш вартісна, оскільки вимагає використання спеціального обладнання.

Висновки

Вибір варто робити, проаналізувавши всі чинники, які можуть вплинути на вартість регулярного сервісу, його частоту та витривалість машини.

Спочатку досвідчені покупці вивчають такі питання:

 • кліматичні умови місцевості;
 • якість палива на найближчих автозаправках;
 • кваліфікація сервісних майстрів та спеціалізація найближчих СТО;
 • основний режим експлуатації авто.

Спробуйте оцінити всі перераховані нюанси обслуговування авто крізь призму цих критеріїв, і тоді обрати буде простіше.