Чи варто купувати неоригінальні запчастини?

Чи варто купувати неоригінальні запчастини?

Купити неоригінальні деталі та не розчаруватися? Легко. Потрібно лише засвоїти декілька простих правил із нашої статті про походження неоригінальних запчастин і про те, чим вони відрізняються від підробок.

Якою б не була машина – суперелітною або старенькою «робочою конячкою», її власник рано чи пізно замислюється: «а чи не переплачую я за запчастини?».
В цій статті ми спробуємо розібратися, чи варто економити на деталях для авто, і як уникнути підробки.

Неоригінальні деталі: все не так однозначно

Перший крок, який застосовують автовласники, що бажають зекономити засоби на ТО – вивчають ринок неоригінальних запчастин. Тут новачка чекає сюрприз: багато аналогів відрізняються від оригінальної продукції лише упаковкою та маркуванням.

Умови їхнього виробництва, вимоги до експлуатації та технічні параметри – ті ж самі, що й в оригіналів. Виходить, вони не мають нічого спільного з недовговічними та низькоякісними підробками?

Дійсно, на ринку можна знайти вельми гідні аналоги від автовиробників, імена яких позитивно згадуються навіть дуже перебірливими покупцями. І це досить легко пояснити: технології виробництва більшості запчастин однакові у «брендованих» автовиробників та у тих, які не мають «розкручених» імен.

Часто саме торговий знак «коштує» половину ціни, котру ви платите за товар. До того ж, більшість небрендованих запчастин виготовляється на тих самих виробничих майданчиках, що й бренди.

Афтемаркет – спасіння для економного водія?

Афтемаркети – це неавторизовані магазини, які продають недорогі комплектуючі. Тільки не під відомим брендом, котрий постачає продукцію на конвеєри автовиробника, а під торговою маркою фірми, яка виробляє ці ж оригінали для масового споживання.

Більшість таких «не брендових» виробів – витратники, які часто міняють в процесі регламентного техобслуговування: фільтри, свічки, гальмівні колодки, ремені ГРМ, амортизатори, тому подібне. Звертаючись в афтемаркет, ви отримуєте можливість купити якісну річ та гарантовано уникнете підробки.

Як обрати якісні «не брендові» вироби?

Обираючи неоригінальну продукцію, краще заздалегідь ознайомитися з переліком торгових марок, які здійснюють постачання на конвеєри автовиробників та гідно зарекомендували себе на ринку.

Головне – купляйте товари лише в перевірених магазинах, які заслужили хорошу репутацію серед досвідчених автовласників.

Принаймні ознайомтеся з відгуками на форумах чи в профільних групах соцмереж.