5 зимових порад водію

5 зимових порад водію

Як пережити зимову пору автомобілісту? Які процедури ми опускаємо, а потім довго про це шкодуємо? У цій статті ми підготували 5 зимових порад водію, які допоможуть кожному бути впевненим у безпеці своєї, пасажирів і авто протягом усього холодного періоду року.

  1. Заміна резини. Суворе дотримання режиму «перевзування» автомобіля допоможе уникнути неприємних несподіванок. Та ви й самі знаєте, що в міжсезоння не варто довіряти погоді: ще звечора було тепло й волого, а на ранок дороги скувала льодова кірка. Результат – складнощі в управлінні авто, яке взуте не за сезоном, та аварійні ситуації, особливо в населених пунктах. До того ж власники транспорту, котрі не спішать із заміною шин, «дарують» незручності своїм колегам, які спішать, буксуючи та створюючи дорожні корки.
  2. Перевірка склоочисників. В холодний період двірники піддаються підвищеним навантаженням через полій, яка діє, як абразив, прискорюючи зношування. Якщо ви не замінили щітки заздалегідь – є велика ймовірність, що вони в будь-який момент перестануть бути ефективними. Не забувайте також, що не рекомендується зішкрібати ними лід з лобового скла. Увімкніть обігрів та дочекайтеся, поки льодова кірка розтане. Обирайте безкаркасні моделі – на них не так налипає снігова маса, а кріплення та шарніри обмерзають менше.
  3. Поповнення омивача. Рідина врятує ваші склоочисники від прискореного зношування та виручить вас в дорозі при «мінусі» за склом. Головне – залийте омивач до того, як температура впаде нижче нуля, інакше може виникнути проблема з її розморожуванням. Якщо ви не встигли й рідина в бачку все-ж таки замерзла – спробуйте знайти підземний паркінг і зупинитися там на кілька годин. Скористайтеся цим часом, аби поміняти омивач на холоднотривкий.
  4. Шкребок для снігу, буксирувальний трос, лопатка, «припалювач», ланцюги. Це універсальний комплект «на всі випадки життя». Досвідчені власники транспорту знають, що знімати з нього шар снігової маси та льоду варто лише спеціальними делікатними інструментами. Так полірування, скло та його очисники прослужать довше. Лопатка згодиться під час рясного снігопаду, якщо вам довелося надовго залишити ТС на відкритому повітрі. Трос, проводи для припалювання, ланцюги проти ковзання – обов’язковий набір для далекої дороги. Вони можуть знадобитися не лише вам, а й іншим водіям.
  5. Засіб від обмерзання рухомих елементів та резинових деталей. Погано й шкідливо, коли резинові ущільнювачі дверей та кришки багажника, а також петля люка заправочної горловини паливного баку вкриваються льодом або примерзають. Один невдалий ривок наспіх – і можна пошкодити делікатні краї або ущільнювачі. Щоб цього не сталося, купіть силіконовий спрей і обробляйте ним періодично ці деталі.

Не забувайте дотримуватися цих порад, і ваша подорож буде безпечною, комфортною, економною!