5 дієвих способів заощадити на ТО і ремонті автомобіля

5 дієвих способів заощадити на ТО і ремонті автомобіля

Наближається зима, а це означає, що більшість власників транспортних засобів вже зараз шукають засоби та можливості, щоб виконати сезонне обслуговування автомобілів.

Доводиться вирішувати масу питань, починаючи з вивчення регламенту, який відповідає марці ТЗ та рекомендаціям бренду, і закінчуючи підбором найбільш продуктивних, надійних комплектуючих.

Але найголовніше питання – як провести якісне ТО з мінімальними витратами?

Обслуговування автомобіля: що почому й "підводні камені"

Кожен власник транспорту з перших днів переконується, що ТО – заняття не з дешевих. Не дивно, що автомобілісти користуються будь-якими методами, аби зменшити фінансове навантаження.

Якісь із них більш ефективні, а інші призведуть лише до того, що дуже скоро доведеться знову йти на СТО та витрачати зайві кровні на заміну деталі-підробки або витратника, який не відповідає обіцянкам «тіньового» виробника.

Отже, пропонуємо декілька дієвих порад, як мало витратити на ТО і забезпечити автомобілю довге, «здорове» життя.

1. Відмовтеся від послуг дрібних підприємців

Якщо деталь знаходиться в асортименті кількох точок продажу – обирайте ту, яка давно відома й заслужила високу репутацію. Так ви зменшите до мінімуму вірогідність придбання підробки. До того ж, крупні маркети регулярно пропонують бонуси та акційні програми для постійних покупців. Зекономити 1-5% теж приємно.

2. Не ганяйтеся за низькою ціною

Розумна різниця в ціні на хорошу деталь в різних магазинах може бути в межах 10-20%. Обіцяють над-дешеву і начебто «оригінальну» запчастину? Скоріше за все, це контрафакт. Або виріб, який був забракований на заводі. Відповідно, авто скоро потребуватиме нового ремонту. Золоте правило «скупий платить двічі» ще ніхто не відміняв.

3. Готуйтеся до ТО заздалегідь

Напевно ви добре вивчили графіки всіх ТО, котрі доведеться виконати. Краще починати пошук потрібних витратників до критичного строку, і так само задовго до нього замовляти. Є один важливий момент: часто сезонні товари або нові моделі на полицях магазинів мають завищену націнку, яка потім «скидується» під виглядом акційної пропозиції. Спланувавши все за кілька місяців, можна зекономити до 3-5%.

4. Не відкладайте обслуговування та ремонт автомобіля

Спостерігайте за індикаторами та іншими сигналами, які подає машина. Сторонні звуки, незадовільна функціональність вузлів, або (не дай бог) протічки мастила, охолоджувальної рідини – все це вказує на те, що важливий компонент може вийти з ладу в будь-який момент. Вчасне виявлення дефекту дозволяє провести ремонт недорого і без негативних наслідків.

5. Слідкуйте за актуальними пропозиціями дилерів

І офіційні, й «сірі» дилери запчастин люблять проводити акції, намагаючись втримати постійних клієнтів. Часто акція передбачає цілий пакет пропозицій, серед яких запчастини, витратники та роботи. Та ще й за вигідними цінами. Скориставшись, ви не тільки заміните «втомлений» витратник, наприклад, мастило, але й настільки ж вигідно зможете вирішити низку інших проблем.

І наостанок. Мало хто замислюється, що вартість робіт в рамках ТО не така вже й висока порівняно з вартістю запчастин для ремонту, котра може складати близько 70 процентів від загальної суми. Як зекономити гроші на покупці комплектуючих?

Зайдіть в розділ «Калькулятор ТО» на нашому сайті й отримайте індивідуальний розрахунок, який адаптований для ваших можливостей, стану вашого транспортного засобу та його техніко-експлуатаційних параметрів.